Atnaujinti stogastulpiai

Jedžiotų piliakalnis – tautodailininkas Liudas Brazauskas

Žemaičių kunigaikštis ,,Algminas“ – tautodailininkas Antanas Jankauskas

Atnaujinti stogastulpiai

Stogastulpiai, skirti Skuodo žemės piliakalniams atminti, parke prie Skuodo muziejaus atidengti minint Skuodo miesto savivaldos 430-ąsias metines 2002 m. gegužės 16 d.  Respublikinės reikšmės archeologiniai paminklai-piliakalniai išsidėstę plačiai po visą Skuodo rajoną. Jų visų per dieną nė neaplankytum. Prie kitų ir neprivažiuotum – tektų pėstute nueiti.

Labiausiai žinomi ir  lankomi: Apuolės, Puodkalių, Kubiliškės, Kalvių, Jedžiotų piliakalniai.

Sumanyta visiems rajono piliakalniams pažymėti pastatyti atminimo ženklus –stogastulpius. Tautodailininkų sukurti stogastulpiai perkelti į parką prie muziejaus, mažame plote. Sumanytojas buvęs Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Evaldas Razgus. Stogastulpių autoriai :

Apuolės piliakalnis – tautodailininkas Jonas Pušinskas

Kubiliškės piliakalnis –  tautodailininkas Liudas Brazauskas

Puodkalių piliakalnis – tautodailininkas Petras Brazauskas

Kalvių piliakalnis ,,Šventoji“ – tautodailininkas Juozas Vyšniauskas

Mosėdžio piliakalnis  – tautodailininkas  Vidmantas Kleiva

Jedžiotų piliakalnis – tautodailininkas Liudas Brazauskas

Žemaičių kunigaikštis ,,Algminas“ – tautodailininkas Antanas Jankauskas

Lietuvos kraštotyros draugijos Skuodo skyrius 2020 metais vykdė projektą ,,Istorinė atmintis žvelgiant nuo Apuolės“. Projektą finansavo Skuodo rajono savivaldybė ir Skuodo muziejus. Skuodo muziejaus darbuotojai  stogastulpius nuvalė, impregnavo ir atnaujino.  Atnaujinti stogastulpiai  kviečia prisiminti istorinę piliakalnių atmintį ir juos aplankyti.