Virtuali paroda „Istorinė atmintis. Seniausias Lietuvoje Žemaičių botanikos parkas“

28 birželio, 2021 | Posted by admin in NAUJIENOS

Skuodo parkas

Skuodo miesto parkas pradėtas kurti 1968 m. plėtojant vakarinėje miesto dalyje Skuodo dvarvietės parko išlikusius fragmentus. Naujojo parko sumanytojas Kęstutis Subačius. Pasodinta apie 800 medelių, krūmų.

Šimtamečių liepų ,,sodas“ susilieja su prieš penkiasdešimt metų sodintais medynų plotais, o šiuos tolimame pietiniame parko pakraštyje apjuosia 1987 m. įrengtas Sveikatos takas, papuoštas medžio drožėjų sukurtomis skulptūromis. Tako ilgis – 1800 metrų. Buvusi Skuodo dvarvietė  ir miesto parkas – be griežtai apibrėžtų ribų. Būdami kaimynystėje, jie vienas su kitu suaugo. Istoriškai Skuodo dvaras ir parkas taip pat neatsiejami – miesto parkui parinkus vietą šalia senosios dvarvietės, ši tapo simboline parko pradžia.

Naujai kuriamas parkas tapo vaizdingesnis po to, kai, buvo suformuota Bartuvos upės atšaka ir parko sala. Tada išaugo ir trijų tiltų grandinė, parko keliukus padalinusi į atskiras atkarpas. Vienas tiltas pavadintas ,,beždžionių“. Jis  supamas, mėgstamas vaikų.

2004 m. gegužės 1-ą dieną sutvarkytame Skuodo parke atidarytas fontanas. Skuodo parkas mėgstama skuodiškių  poilsio vieta, vyksta įvairūs renginiai, koncertai.

Parką fotografavo fotografas Gediminas Girdenis

Seniausias Lietuvoje Žemaičių botanikos parkas

Skuodo rajone, Kalnėnų kaime, 1909 m. gimė Izidorius Navidanskas. Sulaukęs 16-kos m.
jis vogčiomis ( tėvui nežinant ) pasodino pirmuosius medelius. Tik vėliau, tėvui mirus, Izidorius
užsiėmė širdžiai miela veikla: pats savo rankomis iškasė tvenkinį ir pradėjo sodinti ne tik
lietuviškus savaiminius medžius, bet ir atsiveždavo retesnių, tolimesnių kraštų augalų, kuriuos
pirkdavo, mainydavo, skiepydavo, rinkdavo sėklas ir augindavo.
Dabar parko plotas 60 ha. 1965 metais pavadintas Žemaičių botanikos parku.
Parke auga 34 vietinių rūšių medžiai ir krūmai, sindikuotų augalų – 95 rūšių ir formų.
Septyniuose tvenkiniuose gyvena paukščiai ir žuvys. Žemaičių botanikos parkas turi vieną slaptą
ginklą – alėjas. Nors medžių alėja, atrodo, yra toks įprastas dalykas, bet čia auga ne šiaip kokie
medeliai, bet dideli ir seni medžiai, virš galvos susijungiantys viršūnėmis. Suveikia kažkokia
keista magija – sustoja laikas, apima ramybė ir meditacinė būsena. Virtuali fotografijų paroda